Spojit se s námi

Toto jsou některé z důvodů, proč by měly služby VPN využívat všichni

VPN náhľad

Toto jsou některé z důvodů, proč by měly služby VPN využívat všichni

O bezpečnosti na internetu se hovoří stále častěji. Vylepšit si ji víte různými způsoby. V některých oblastech ale naše zkušenosti a znalosti nemusí stačit. V takovém případě přicházejí na scénu služby VPN, které nám kromě zvýšení bezpečnosti poskytují i ​​různé vychytávky, na které se dnes podíváme. Na informaci upozornil web latesthackingnews.com.

Zlepšení bezpečnosti v online světě

Služby VPN umí přidat více vrstev mezi vás a stránku (či službu), na kterou se připojujete. Tyto spojovací vrstvy také šifrují vaši komunikaci. To znamená, že případný útočník má neuvěřitelně ztížený přístup k datům, které mezi sebou sdílíte. Zároveň na internetu umíte částečně skrýt svoji identitu. To je způsobeno tím, že se na server nepřipojujete přímo z vašeho počítače, ale pomocí spojovacího serveru. Vaše IP adresa je tak skrytá.

Zdroj: Cojetovpn.sk

Tyto informace jako právě IP adresa jsou následně předávány dále s vidinou výdělku. Z IP adresy se totiž umí zjistit vaše přibližná poloha, což je mimořádně zajímavé pro poskytovatele reklam. S VPN službami tak tyto informace s nikým nesdílíte. Nemluv více o tom, že díky sbírání aktivity a jejímu následnému párování s IP adresou, je možné přizpůsobit i obsah či reklamy, které na internetu vidíte. Rovněž je třeba zmínit, že pomocí IP adresy umíte sledovat aktivitu uživatele na internetu. Asi jen málokdo by chtěl, aby věděl poskytovatel internetu, hacker, nebodaj stát, co dělá na internetu, neboj jo?

Dostupnost lepšího obsahu

Mnoho streamovacích služeb jako například Netflix poskytuje svůj obsah pouze v některých zemích. To může vyústit v to, že film dostupný například na americkém trhu, ale na tom našem ne. VPN servery ale existují v mnoha zemích světa. Vy se tak pár kliky umíte virtuálně přenést do Ameriky, Německa nebo Austrálie. Oklamáním bariéry například zmiňované streamovací služby se umíte dostat k mnohem lepšímu obsahu.

Zdroj: Cojetovpn.sk

Nesmíme zapomínat ani na to, že pomocí změny vaší IP adresy umíte nakupovat produkty a služby za lokální ceny v jiné zemi. Například takový YouTube Premium, který u nás stojí přes 7€, můžete po změně IP adresy na Indii koupit již za méně než 2€.

Zdroj: Čojetovpn.sk / Printscreen

Kromě dostupnosti různé online zábavy umíte VPN služby využít i v pracovním životě. Jak firma víte pomocí VPN služeb poskytnout svým zaměstnancům přístup k firemní síti i tehdy, jsou-li na opačném konci světa. I proto popularita VPN mimořádně narostla během pandemie, kdy mnoho lidí muselo zůstat doma na home office.

Toto je jen pár největších výhod služeb VPN. Jejich nabídky a balíčky se samozřejmě liší v závislosti na poskytovateli. Proto si před výběrem konkrétní služby určitě udělejte přehled možností a před koupí si určitě přečtěte i recenze, které naleznete na různých internetových fórech.

Pokračovat ve čtení
Mohlo by se vám také líbit...
Klikněte pro komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni Login

Zanechte odpověď

Zrušit odpověď na komentář

Více v

Populární články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahoru