Spojit se s námi

Potřebujete opravdu VPN? Takhle to zjistíte!

VPN_titulka

VPN

Potřebujete opravdu VPN? Takhle to zjistíte!

VPN službách se hovoří stále častěji, což vůbec není na škodu. Své určitě dělají i peníze, které jsou nalévány do reklamních kampaní, ale VPN služby jsou skutečně užitečné. Ty kvalitnější jsou ale ve většině případů placené, proto není na škodu popřemýšlet o tom, zda dané služby skutečně stojí za daný poplatek. Podívejte se na největší důvody, proč byste si měli nebo neměli pořídit dané služby a my se na tyto důvody společně podíváme.

Proč si zakoupit VPN?

Tuto otázku naleznete zřejmě na každém webu, který VPN služby nabízí. Tyto weby se vám samozřejmě budou snažit představit důvody, proč byste takovou koupi měli uskutečnit. A na tom není nic špatného, ​​protože stále mnoho lidí nemá ponětí o tom, čeho jsou VPN služby skutečně schopny. V první řadě jde o zvýšení bezpečnosti. Celá komunikace mezi vámi a cílovým serverem je šifrována. K tomu umíte přidat i skrytí vaší IP adresy a rázem je pobyt na internetu o něco bezpečnější.

Pokud prostřednictvím VPN plánujete i stahovat soubory, tak se vám určitě více vyplatí placená verze. VPN služby dostupné zdarma mají totiž omezené rychlosti, které by vás neuvěřitelně zpomalily.

Totéž platí i při sledování filmů či seriálů, k čemuž jsou VPN služby využívány velmi často. Pomocí VPN se umíte na web napojit kvazi z jiné země, čímž si umíte odemknout obsah, který není dostupný u nás. Můžete tak například přistupovat k americkému Netflixu s širší nabídkou obsahu, než je tomu u nás. VPN služby dostupné bez poplatku mají ale limitovaný počet serverů v jiných zemích a většinou jsou obsazeny.

VPN služby umí být kromě obejití zábran ve streamovacích službách použity i na obejití cenzury, kterou stále zaznamenáváme v mnoha zemích. I právě proto byly VPN aplikace nejstahovanější v Rusku poté, co na tuto zemi zbytek světa uvalil sankce. Kreml se sice všemožně snaží zabránit jejich využívání a to dokonce i zastrašováním, ale obyvatelé využívají VPN i nadále.

Kdy se VPN nevyplatí?

Před koupí služby se kromě potencionálních výhod je třeba zaměřit i na možné nevýhody, případně situace, kdy VPN nevyužijete naplno. A právě nepravidelné používání služby se určitě nevyplatí. Za VPN služby se totiž neplatí pouze jednou, ale pravidelně měsíčně, případně ročně. Pokud tedy plánujete VPN využívat pouze sporadicky, tak vyzkoušejte spíše verze dostupné zdarma. Sami uvidíte, jestli se vám jejich používání zamlouvá. Upgrade na placenou verzi umíte provést kdykoli.

VPN služby se také nevyplatí tehdy, pokud využíváte pouze jednu z jejích funkcionalit. Zpřístupnění zahraniční knihovny Netflixu se umí rázem prodražit a otázkou zůstává, jestli to za to opravdu stojí. Proto pokud jste VPN ještě nevyzkoušeli, tak to nejprve udělejte přes neplacenou verzi.

Pokračovat ve čtení
Mohlo by se vám také líbit...

Více v VPN

Populární články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahoru