Spojit se s námi

Jak zvýšit své zabezpečení na veřejné Wi-Fi síti?

verejná wi-fi sieť

Bezpečnost

Jak zvýšit své zabezpečení na veřejné Wi-Fi síti?

V jistých chvílích je zapotřebí připojení i na veřejnou Wi-Fi síť. Kromě připojení zdarma se ale s tímto způsobem připojení na síť pojí i řada podvodů. Zkušený útočník totiž umí využít nízké zabezpečení sítě, případně zařízení oběti ve svůj prospěch. Nejčastěji se zmiňuje v souvislosti s veřejnými Wi-Fi kybernetický útok „man-in-the-middle“, tedy muž uprostřed. Jedná se o typ útoku, kdy útočník sleduje to, co děláte na internetu. I proto byste ve chvílích, kdy využíváte veřejnou Wi-Fi síť měli dodržovat jisté bezpečnostní standardy. Případnému útočníkovi tak ztížíte nebo zcela znemožníte jeho práci. O co ale jde? Pojďme se na to níže podívat.

Základní bezpečnostní kroky

Tyto kroky nesouvisejí pouze s používáním veřejné Wi-Fi sítě, ale s používáním zařízení v jakékoli situaci. Jedná se například o používání dvoufaktorového ověřování, ať už pomocí SMS zprávy nebo ověřovací aplikace. Pokud by i útočník získal přístup k vašim přihlašovacím údajům, tak jsou mu na nic, protože neumí ověřit identitu pomocí vašeho zařízení. Tyto ověřovací kódy také nikomu neposílejte ani je jinak nezveřejňujte.

Zdroj: Cojetovpn.sk (Funkcia dvojfaktorovej auntentifikácie)

Samozřejmostí je také používání kvalitního hesla, které je u každého účtu odlišné. Správné heslo by mělo být kombinací malých a velkých znaků ve spojení s číselnými či speciálními znaky. A posledním klasickým krokem je pravidelná aktualizace systému a aplikací, které využíváte. Pravidelné aktualizace totiž vylepšují stabilizaci softwaru a také jeho bezpečnost a odolnost vůči různým útokům.

Využití vlastních dat

Pokud se k internetu potřebujete připojit prostřednictvím notebooku a máte dostupné datové připojení, tak jej k tomu využijte. Samotný smartphone se totiž umí přeměnit i na Wi-Fi Hotspot a vy se na něj umíte s notebookem připojit stejně, jako na kteroukoli jinou Wi-Fi síť. Některé chytré telefony umí dokonce sdílet internetové připojení i přes USB kabel, čímž minimalizujete ztrátu dat, která se přenáší bezdrátově. Tuto funkci naleznete v nastaveních chytrého telefonu.

Zdroj: Cojetovpn.sk

Kromě toho nabízí služby VPN různé jiné výhody, jako například obejití různých geografických bariér, které vidíme například při streamovacích službách. I proto využívání VPN služeb určitě doporučujeme. Před výběrem konkrétní služby si ale určitě přečtěte recenze, které vám s výběrem také pomohou.

Zdroj: pixabay.com

Ideální řešení?

Jedno konkrétní řešení problému s nízkou zabezpečením veřejných Wi-Fi sítí bychom asi hledali marně. Ideální je využívat kombinaci těchto řešení podle toho, co nejvíc sluší vám a podle toho, jak často veřejnou Wi-Fi síť používáte.

Pokračovat ve čtení
Mohlo by se vám také líbit...
Klikněte pro komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni Login

Zanechte odpověď

Zrušit odpověď na komentář

Více v Bezpečnost

Populární články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahoru