Spojit se s námi

VPN 5 věcí, na které byste měli používat VPN

vpn notebook

Bezpečnost

VPN 5 věcí, na které byste měli používat VPN

Před koupí VPN služby nám ví její poskytovatel naslibovat mnoho. Prezentována jsou mnohá řešení, dokonce i na problémy, které nejsou. Pojďme se proto podívat na skutečné věci, pro které využijete služby VPN naplno.

Obejmutí cenzury

V mnoha zemích funguje cenzura. Na internetu se zjeví jen ty věci, které povolí domácí vláda. Případně může země blokovat přístup zahraničním návštěvníkům přístup na web. Pomocí služeb VPN se umí obejít i takové bariéry a vy si tak umíte zobrazit obsah dané stránky, který je určen pro zemi, ve které není cenzura. I proto je logické, že mnohým vládám se služby VPN nelíbí a jsou v daných zemích ilegální. Učinit tak můžete pomocí jednoduché změny IP adresy do jiné země, odkud je obsah povolen.

Zdroj: Cojetovpn.sk

Příkladem je Čína, ve které je zakázána sociální síť Facebook. Pokud se obyvatel Číny chce připojit na Facebook, tak využije služeb VPN, které ho na danou stránku připojí ze serveru, který se nachází mimo území země. Rovněž Čína ale blokuje pro některé země sociální síť Weibo.

Skrytí se před sledováním

Přímým připojením na různé stránky poskytujete mnoha stranám údaje, na jejichž základě vás umí sledovat. Možné je například zjistit odkud az jakého zařízení se na web připojujete. VPN služby ale poskytují ochrannou vrstvu, přes kterou se na daný web připojíte. Vaše data, jako například IP adresa, tak zůstanou utajená, což zároveň zvyšuje vaši online bezpečnost a anonymitu.

Využívání torrentů

V mnoha evropských zemích je problémem porušování autorských práv. K ideálnímu příkladu lze zařadit stahování souborů pomocí torrentů. Pokud tedy patříte k fanouškům stahování softwaru a filmů tímto způsobem, tak VPN služby využijete naplno. Jinak se vystavujete možným problémům, které s touto aktivitou mohou vzniknout.

Streamovací služby

Jistou formu zábrany představují streamovací služby jako například Netflix, který omezuje svoji nabídku na základě vaší polohy. Vy si tak platíte za něco, co ve skutečnosti nemůžete vidět. Tedy ne bez využití VPN. Služby VPN vás umí virtuálně přenést například do Spojených států, kde je nabídka filmů a seriálů mnohem větší. No a takovýmto způsobem můžete virtuálně cestovat po celém světě a prakticky odemknout celý obsah streamovací služby.

Zdroj: pixabay.com

Veřejná Wi-Fi

Stále velké množství útoků probíhá pomocí veřejných Wi-Fi sítí. Útočník umí zneužít veřejnou Wi-Fi síť a dostat se tak do komunikace mezi uživatelem a webem, který navštíví. Následky umí být katastrofální. VPN ale kompletně šifruje celou tuto komunikaci, což mimořádně ztíží práci útočníkovi, který to ve většině případů vzdá.

Toto bylo 5 věcí a oblastí, ve kterých umíte využít služeb VPN naplno.

Klikněte pro komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni Login

Zanechte odpověď

Zrušit odpověď na komentář

Více v Bezpečnost

Populární články

Zo sveta IT

Vedelisteže.sk

Zo sveta mobilov

Nahoru